Cine sunt eu?...inca nu pot afirma cu exactitate lucrul acesta.
Sigur, pot sa spun foarte multe lucruri despre mine,sa ma ascund sub diferite masti,pretexte,insa in fiecare zi vad persoane ipocrite si superficiale,ce nu fac altceva decat sa imprastie rautate,indiferenta,superioritate...sa nu inteleaga conceptul de libertate,de iubire...sentimentele ce ne fac sa evadam din rutina asta obositoare,sa nu isi deschida sufletul,sa nu fie sincere nici macar cu propia lor persoana crezand ca asa vor deveni vulnerabile...da, poate, insa daca nu suferi cum ajungi sa distingi fericirea?
Eu,de cele mai multe ori mi-am asumat riscurile...chiar daca am ramas cu un gust amar,am invatat cate ceva din fiecare experienta.
Cine sunt eu?...sunt o adolescenta,o sa ma vezi des,poate prea des cu zambetul pe buze fara nici un motiv serios,genul ala de motiv pe care il cauta majoritatea...sunt cel mai prietenos om,pana faci ceva sa ma deranjeze,daca sti ca tin la tine cauta-ma,daca nu,ar fi bine sa ma eviti...ma lupt cu mine insumi si propriul meu trecut ce mi-a inspirat destule obiceiuri negative,dar daca e sa trag linie ma consider norocoasa...sunt o libertina convinsa,chiar daca uneori imi caut refugiul in familia mea,decat sa incerci sa ma controlezi,mai bine incearca sa ma inspiri...iubesc tot ceea ce ma face sa traiesc-muzica,dansul,arta,cartile si prietenii,cateva persoane dragi mie fara de care nu as putea trai...sunt genul de om caruia daca i-ai spus ca nu se poate va face tot posibilul sa iti arate contrariul,iar daca nu reusesc greu imi recunosc esecul...asta sunt,o adolescenta, la prima vedere s-ar putea sa iti faci o parere gresita...indiferenta,distanta,nepasatoare...nu sunt asa,e doar mecanismul meu de aparare...incearca sa ma cunosti,vei fi surprins!...